Autor: Radim Kasal, Microsoft Presales 

Určitě jste v poslední době zaznamenali ze všech stran slovo Copilot. Jak úžasná věc to je a jak vám usnadní život. Udělá vlastně všechno za vás 😊. No jo, ale co to ten Copilot vlastně je a na kolik přijde?


Obecně se dá říct, že Copilot  je umělá inteligence vyvinutá Microsoftem spolu se společností OpenAI s cílem pomáhat uživatelům tím, že poskytuje informace, odpovídá na otázky a umí vést konverzace. Může také generovat kreativní obsah, jako jsou texty, obrázky, básně, příběhy, kód atd.  

 

S jakými verzemi Copilota se můžeme potkat? 

Základní verzi je jednoduše Copilot nebo dříve také Bing Chat, který najdete ve vyhledávači Bing, v prohlížeči Edge nebo přímo ve Windows 11. Umožňuje využívat umělou inteligencí prostřednictvím technologie ChatGPT místo klasického zadávání vyhledávacích dotazů. Je to tedy skvělý nástroj pro vyhledávání na internetu konverzační formou a současně také nabízí možnost tvorby textů či obrázků.  Pokud Copilota používáte z firemního účtu Microsoft 365, vaše data jsou chráněna. Tato verze je zdarma. 

Další úrovní je Copilot Pro, který využívá GPT-4 a GPT-4 Turbo. Je určen pro běžné uživatele s osobními soukromými účty (Microosft účet, dříve Live). Poskytuje prioritní přístup během špičkových hodin, tím pádem vyšší rychlost a kreativitu. Umožňuje využívat funkce umělé inteligence v aplikacích jako Word, Excel, PowerPoint a Outlook. Ten už stojí 20$ měsíčně. 

Jeho obdobou v podnikovém prostředí je Copilot pro Microsoft 365. Umí vše, co Copilot Pro, ale dělá to s využitím všech možností spolupráce mezi zaměstnanci. Především integrace s Microsoft Teams je opravdu velmi přínosná. Z hlediska zabezpečení vše probíhá v bezpečném kontextu a dle pravidel organizace, kde je nasazen a kdy podniková data neodcházejí mimo organizaci. Tady je cena 30$ měsíčně. 

Další často používanou varianout v podnikovém prostředí je Copilot Studio. To umožňuje vytvářet vlastní Chatboty s integrovanou vnitřní logikou, rozhodovacími procesy a s napojením na interní datové zdroje. Toto rozšíření přijde na 200$ měsíčně při kapacitě 25.000 odpovědí za měsíc. 

Toto byly nejpoužívanější verze Microsoft Copilot. Další verze se zaměřují na konkrétní oblasti nebo aplikace. Pro zajímavost jsou to tyto: 

 • Power Platform Copilot  
 • Microsoft Security Copilot 
 • Dynamics 365 Copilot 
 • GitHub Copilot 
 • Copilot for Sales 

 

Copilot pro Microsoft 365 – klíčové informace

Zjednodušeně řečeno je to pokročilý digitální asistent, který je součástí prostředí Microsoft 365 a Office.

K čemu vlastně? 

 • Pomáhá tvořit dokumenty, prezentace, e-maily, případně analyzuje data v excelu.
 • Zrychluje práci s e-maily díky jejich sumarizaci a přípravě odpovědí.
 • Vytváří souhrny online schůzek a komunikace v MS Teams, včetně úkolů.
 • Může generovat kreativní obsah, jako jsou texty, obrázky, prezentace, příběhy, kód atd.

Jeho klíčové vlastnosti:

 • Je plně integrován do prostředí Microsoft a Office 365.
 • Pracuje v kontextu konkrétního uživatele a organizace přičemž respektuje přístupová práva k dokumentům.
 • Předpokladem je používání online služeb Microsoft (OneDrive, SharePoint, Mail, atd.) a dokumenty mít v tomto prostředí.
 • Možnost pořízení pro zákazníky s Microsoft/Office E3, E5, Business Standard a Premium, nově také E1, F1, F3 a Basic. Cena 30USD za uživatele a měsíc.  
 • Podpora češtiny – od 29.4.2024 (kromě Excelu)

Pokud se chcete o Microsoft Copilot dozvědět více, koukněte na záznam našeho webináře na toto téma, kde uvidíte i praktické ukázky práce s Copilot pro Microsoft 365:

S microsoft copilot vám rádi pomůžeme

… a pokud by vám Copilot nestačil, rádi nabídneme naší AI digitální asistentku ESTER