Když se řekne rok 2023 vybavíme si řadu úspěchů a inovací, na které jsme právem hrdí. Rok 2023 byl pro MULTIMA a.s. zásadní, plný „wow“ momentů, překvapení a spousty práce, která nás především bavila. Nyní bychom vás rádi pozvali na krátký výlet do minulosti a zrekapitulovali některé z událostí a projektů, které jsme mohli zažít v minulém roce.

V první polovině roku jsme úspěšně završili proces re-brandingu a představili světu naši novou identitu, včetně loga, které dokonale vystihuje naše hodnoty – profesionalitu, inovaci a lidskost. Také jsme rozšířili naše představenstvo o 2 nové členy – Dalibora Lukeše a Radka Prokeše. Přesunuli jsme naši ,,základnu“ do Pardubic, kde je dlouhodobě největší část týmu. A to není vše, nesmíme zapomenout na to, že jsme spustili nový web a zpravodaj. A nebojte, budeme ho pravidelně aktualizovat, aby vám nic neuniklo.

Dále jsme hrdí, na nový produkt z naší dílny. Je jím Dokladovna. Tato aplikace je speciálně navržena pro zjednodušení práce účetních a jejich klientů. Zrychluje proces předání daňových dokladů od klienta k účetní a zajistí jejich automatické vytěžení pomocí umělé inteligence.

Řešili jsme i spoustu projektů pro naše zákazníky. Jedním z nich je aplikace pro sběr dat. Z malého, doslova víkendového projektu, se nám v průběhu roku podařilo vybudovat platformu, na které jednoduše tvoříme aplikace sloužící ke sběru a vyhodnocování dat. Aplikace je psána cloud-native přístupem a je provozována na Azure službách. Kombinace znalostí cloudových technologií a vývojářská DNA nám dovoluje budovat aplikace, jejichž architektura plně podporuje cloudové nasazení. 

V rámci našeho integračního týmu jsme otevřeli nový směr: technologii WSO2. Tato technologie je nejen využívána u některých našich zákazníků, ale také představuje směr, který nám do budoucna dává smysl. V oblasti integrací ještě chvíli zůstaneme. Každý rok realizujeme mnoho projektů pro Zentivu a ani rok 2023 nebyl výjimkou. Úspěšně jsme rozšířili náš core-datový systém HAWAII do Polska. Zároveň jsme přidali kompletně novou integraci, která komunikuje s OCR a dalšími službami pro vytěžování dokumentů.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na naše dlouholeté partnerství s Kooperativa pojišťovna a.s., které dosáhlo vyššího levelu. Mimo standardní provozní podporu a rozvoj dodaných systémů a aplikací jsme rozšířili naše působení i na nový core-systém NEURON. V rámci tohoto projektu se angažujeme v analytických i vývojových rolích a jednotlivých doménách projektu.

Náš produkt KeyMate jsme nedávno úspěšně zařadili na Azure Marketplace, čímž jsme otevřeli novou kapitolu jeho vývoje. Zásadním krokem bylo také prohloubení kompetence Power Apps, ta nám umožňuje digitalizovat firemní agendy mnohem rychleji a jednodušeji, což vede k větší efektivitě a slušnému uživatelskému komfortu.

Zároveň jsme v rámci MULTIMA zásadně posunuli náš Java MULTIMA Framework, což nám umožňuje být efektivnější při vývoji – jak interně, tak pro naše zákazníky. Navíc nám to pomáhá automatizovat činnosti, které jsou nutnou (čtěte „nudnou“) rutinou při psaní kódu. To už tu, ale bylo, podrobnější informace jsme rozvedli v prosincovém Rozhovoru s Adamem a Vítkem, který je dostupný na našem blogu.

Současně došlo k významnému posílení naší spolupráce s Českou Poštou v oblasti aplikačního vývoje, což přináší nové příležitosti pro obě strany.

No, to byl opravdu nabitý rok! Můžeme být právem hrdí na vše, co jsme dokázali.

Naše cesta pokračuje a my se těšíme co nám připraví rok 2024.